بلاگ

آخرین اخبار و مقالات

چرا کابل‌های شبکه Cat6 به نسبت سایر کابل‌ها پر طرفدارتر هستند؟

در بین کابل شبکه کابل Cat6 به نسبت کابل های دیگر از محبوبیت بیشتری برخوردار است که در ذیل به برخی از ویژگی‌های آن اشاره می‌کنیم:

پیگتیل فیبر نوری چیست؟

پیگتیل فیبر نوری یک کابل فیبر نوری شامل یک تار است که در یک انتهای خود دارای کانکتور می‌باشد و سر دیگر آن آزاد است. از اینرو می‌توان یک سر آن را به تجهیزات وصل کرد و سر دیگر آن را با کابل‌های فیبر نوری ذوب کرد. پیگتیل فیبر نوری برای پایان دادن به کابل فیبر نوری از طریق فیوژن یا اتصال مکانیکی بکار می‌رود.

معرفی برند سیسکو (Cisco)

«شرکت سیسکو سیستمز» (Cisco Systems) شرکت آمریکایی تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه (Network) است-مقر آن در سن خوزه، کالیفرنیا، در مرکز دره سیلیکون است.

مزایای کابل فیبر نوری

بر اساس گزارش اعلام شده توسط Global NewsWire بازار جهانی فیبر نوری در سال ۲۰۱۶ حدود 2.5 بیلیون دلار ارزش گذاری شده است . این آمار نشان می دهد که انتقال کابل فیبر نوری در حال تجربه بهترین زمان خود می باشد و ارتباطات راه دور را بسیار تغییر خواهد داد ...

تفاوت کابل های فیبر نوری، کابل کواکسیل و کابل جفت بهم تابیده

هرچه طول کابل های کواکسیل و جفت بهم تابیده بیشتر شود از دست دادن سیگنال بیشتر اتفاق میوفتد درصورتی که در کابل فیبر نوری اینگونه نیست. البته با توجه به محل مورد استفاده و وسعت آن هرکدام نسبت به دیگری برتری دارد.

تفاوت هاب و سوئیچ شبکه

با وجود اینکه از هردو دستگاه هاب و سوئیچ میتوان برای اتصال قطعات شبکه به یکدیگر استفاده کرد اما تفاوت زیادی بین این دو دستگاه وجود دارد.