سامانه ارتباط وستا

سامانه ارتباط وستا

Vesta Communication System


لویتون

لویتون

لویتون

معرفی برند لویتون (Leviton)

لویتون ارتباط دهنده نور ، نیرو و فضاهای روزمره شامل برق، روشنایی ، شبکه های داده و مدیریت انرژی است با سابقه ای غنی که بیش از ۱۱۵ سال را دربرمی گیرد . لویتون راه حل های متفکرانه ای را توسعه می دهد که فرآیندها را ساده می کند ،‌ استانداردهای ایمنی را بالا می برد و کارایی و بهره وری را افزایش می دهد .  محصولات لویتون تعهد ، ایمنی و کیفیت را برای مشتریان خود تضمین می کند .

تاریخچه برند لویتون

  • دهه  ۱۹۰۰ الی دهه ۱۹۲۰

استاندارد جدید زندگی و کار : در اولین سال های تجارت جمعیت شهر نیویورک بطور چشمگیری افزایش یافت همانطور که خانه ها ، ساختمان های آپارتمانی ، آسمان خراش ها ، دفاتر و کارخانه ها به سرعت پدیدار گشتند . لویتون کلید ها ، پریزها و پریزهای برق و سایر قطعات الکتریکی را برای آنها تولید کرد و به خانواده ها و مشاغل کمک کرد تا استاندارد زندگی و کار مدرن را برای قرن بیستم تعریف کنند . لویتون تا پایان دهه ۱۹۲۰ بیش از ۵۵۰ دستگاه الکتریکی مختلف را در کاتالوگ محصولات خود معرفی کرد میزان تولید محصولات آنقدر زیاد بود که علاوه بر منهتن محل های بزرگتر مانند گرین پوینت و بروکلین را نیز پوشش میداد و با خرید مشاغل دیگر و اضافه کردن نیروهای زبده ظرفیت تولید را افزایش داد

  • دهه ۱۹۳۰  الی دهه ۱۹۴۰

نوآوری آمریکا در صحنه جهان : شرکت لویتون در سال ۱۹۳۷ میلادی شرکت سیم عایق آمریکایی را خریداری کرد و محصولات سیم و کابل و پچکورد ها را به محصولات خود اضافه کرد . در طول دهه ۱۹۴۰ شرکت لویتون به ساخت قطعات ماشین آلات مورد استفاده در جنگ جهانی دوم کمک کرد .

  • دهه ۱۹۵۰ الی دهه ۱۹۶۰

تکنولوژی پرتاب برای عصر فضا : در سال ۱۹۵۰ با خریداری شرکت Deal Electric و سه سال بعد شرکت Hale Brother و تغییر نام آن ها به لویتون کانادا محصولات روشنایی فلورسنت و مدارهای حالت جامد را به بازار آورد .

  • دهه ۱۹۷۰ الی دهه ۱۹۸۰

گسترش با سرعت بالا برای یک دنیای متصل : در دهه ۷۰ و ۸۰ محصولات لویتون بطور قابل توجهی گسترش یافت . لویتون با ظهور فناوری رایانه راه های ایمن و مطمئن را برای ارتباط دستگاه های حفاظتی خود به وجود آورد و همچنین ارتباطات پر سرعت را از طریق خطوط تلفن و خطوط داده به مراکز داده تجاری وارد کرد .

  • دهه ۱۹۹۰ الی دهه ۲۰۰۰

پیشرفت و تقویت محیط های هوشمند : لویتون در دهه ۹۰ به بازار سیستم های روشنایی تجاری راه پیدا کرد که باعث گسترش تجارت شرکت در بازارهای سیستمهای نورپردازی معماری شد . همچنین شرکت لویتون در دهه ۲۰۰۰ محصولات شبکه ای مسکونی خود را معرفی کرد که امروزه به عنوان محصولات خانه متصل لویتون (Home Connected Products) شناخته می شود. با افزایش تقاضا برای داده ، گوشی های هوشمند و اتوماسیون در سراسر جهان خرید شرکت Fiber Connect به قدرت شرکت لویتون درفضای مراکز داده تجاری افزود و خرید شرکت Control Think توانایی های شرکت لویتون را در راه حل های مبتنی بر PC-CE و تلفن همراه افزایش داد. لویتون همواره با سازگاری با بازیگران اصلی صحنه ارتباطات همانند شرکت های اپل ، سامسونگ ، ال جی و آمازون در صدر جدیدترین های اتوماسیون خانگی می باشد و محصولات خود را بهبود می بخشد .

  • لویتون امروزه

راه حل های متنوع برای نیازی های بسرعت در حال تغییر : امروزه لویتون با طیف وسیعی از محصولات در زمینه های مختلف همچون خانه های هوشمند ، کابل کشی ساختیافته ، تجهیزات WIFI در عرصه تکنولوژی مدرن یکی از پیشتازان دایره فناوری اطلاعات می باشد .

لازم بذکر است شرکت لویتون باخرید شرکت برندرکس انگستان و تغییر نام آن به برندرکس – لویتون (Brand-Rex a Leviton)‌ قدرت خود را در بخش کابل کشی ساختیافته دو چندان کرد و پس از گذشت چند سال نام آن را به لویتون (Leviton) تغییر داد . اگرچه هنوز در بازار شبکه محصولات برندرکس لویتون موجود می باشد .

تجهیزات شبکه برند لویتون

تجهیزات پسیو شبکه برند لویتون شامل طیف وسیعی از محصولات مسی و تجهیزات فیبر نوری می باشد که در ذیل به توضیح خلاصه ای از این محصولات می پردازیم

محصولات مسی لویتون

تجهیزات مسی لویتون با تنوع بسیار زیاد در دسته بندی های گوناگون و البته با عملکرد و کارایی سطح بالا و طراحی کاربر پسند به ارئه بهترین راه حل های کابل کشی ساختیافته می پردازد .

کابل شبکه لویتون (Leviton Cable)

 لویتون بهترین کابل های شبکه در کلاس خود را تولید می کند که برای عملکرد فراتر از استانداردهای صنعتی آزمایش شده اند .

کابل Cat6 لویتون :  شامل ۴ زوج مسی بهم تابید می باشد می باشد که با پوشش و روکش های متنوع ارائه میگردد و شامل کابل Cat6 FTP لویتون ، کابل Cat6 SFTP لویتون و کابل شبکه Cat6 UTP لویتون می شود  که بصورت PVC و LSZH ارئه می گردد.

کابل Cat6A لویتون و کابل Cat7 لویتون : همانند کابل Cat6 از ۴ زوج سیم مسی بهم تابید تشکیل شده است و بصورت  UTP,FTP,SFTP و FFTP با روکش LSZH ارائه میگردد. این نوع کابل شبکه لویتون برای ارتباطات باسرعت بالاتر از 1000Mbps تا 10G طراحی شده است .

کیستون جک لویتون (Leviton Keystone Jack)

در دسته بندی های مختلف Cat5e,Cat6 و Cat6A بصورت شیلد دار و بدون شیلد عرضه می گردد . کیستون لویتون با طراحی ویژه برای سربندی سریعتر زمان نصب را به حداقل می رساند .

پچپنل لویتون (Leviton Patch Panel)

پچپنل های لویتون دارای مدل های مختلفی از نظر شکل و اندازه می باشد که پرکاربردترین آنها مدل Flat یا تخت می باشد که تقریبا در همه جا مورد استفاده قرار میگیرد . از دیگر مدل های پچ پنل لویتون می توان به موارد ذیل اشاره کرد

مدل Quickport : این پچپنل لویتون به شما اجازه می دهد ترکیبی از داده ، ویدئو و صدا را در یک پنل داشته باشید

مدل e2XHD: پچپنل لویتون با چگالی بالا می باشد که نصب را آسان و مسیریابی کابل را بهبود می بخشد

مدل Angled: که به آن پچپنل زاویه دار لویتون گفته می شود و مدیریت پچکورد و استفاده از فضای رک را بهینه می کند .

پچپنل لویتون شامل پچپنل Cat5e، پچپنل Cat6 و پچپنل Cat6A و پچپنل های تلفنی یا همان ویس پنل لویتون (Voice Panle) می شود .

پچکورد لویتون (Leviton Patch Cord)

پچکورد لویتون در دسته بندی های Cat5e، Cat6 و Cat6A بصورت UTP و SFTP می باشد و در اندازه ها و انواع مختلف ارائه می گردد .  

پریز لویتون (Leviton Wallplate)

شامل فیس پلیت های مختلف در استایل های کشورهای صنعتی مهم می باشد . که در ایران بیشتر French Style مورد استفاده قرار میگیرد و شامل فیس پلیت تک پورت لویتون و فیس پلیت دو پورت لویتون در اندازه 86*86 و 45*45 می باشد که بصورت روکار و توکار مورد استفاده قرار میگیرد .

تجهیزات فیبر نوری لویتون

  • کابل فیبر نوری لویتون

شرکت لویتون مجموعه وسیعی از ساختارهای کابل فیبر نوری را بصورت سینگل مود و مالتی مود ارائه می دهد که بسیار مورد استفاده می باشد که زمانی که آن را در پروژه بکار می برید از عملکرد عالی آن مطمئن خواهید بود .کابل فیبر نوری لویتون انواع مختلفی دارد که در ذیل به آنها اشاره می کنیم :

  • کابل فیبر نوری تایت بافرد لویتون (Leviton Tight Buffered Cable)

کابل تایت بافر لویتون در در محیطهای  Plenumو در مصارف درون ساختمان  با توجه به انعطاف پذیری بالای خود بسیار کاربرد دارد . کابل تایت بافر لویتون بصورت سینگل مود و مالتی مود بصورت کابل فیبر نوری ۸ کر (Core)، ۱۲ کر و ۲۴ کر عرضه میگردد.

  • کابل فیرنوری لوزتیوب (Leviton Loose Tube Cable)

این نوع کابل فیبر نوری لویتون بعنوان کابل in/Out  بصورت سینگل مود و مالتی مود مورد استفاده قرار میگیرد بدین معنی که هم در مصارف درون ساختمان و هم در مصارف خارج از ساختمان کاربرد دارد . که البته بهتر است در خارج از ساختمان از کابل محافظت گردد به عنوان مثال کابل را درون یک لوله پلاستیکی قرار دهند تا از آسیب های محیط در امان باشد .

  • کابل فیبر نوری غلاف دار لویتون (Leviton Armored Cable)

کابل فیبر نوری آرمورد لویتون دارای یک غلاف فلزی محکم می باشد که آن را برای دفن کردن زیر خاک و استفاده خارج از ساختمان مناسب می گرداند . غلاف فلزی این کابل باعث می شود که کابل از آسیب های محیطی همانند له شدن ، جویدن توسط حیوانات و جانوران محفوظ بماند  . این نوع کابل فیبر نوری لویتون نیز بصورت ۸کر، ۱۲ کر ، ۲۴کر ، ۴۸ کر و ۹۶کر ارائه می شود .

متعلقات فیبر نوری لویتون

پچپنل فیبر نوری لویتون : که در طیف وسیعی از نظر تعداد پورت ، نوع پورت و تعداد کر (Core) عرضه میگردد.

آداپتور فیبر نوری لویتون : آداپتور LC‌ لویتون ، آداپتور SC لویتون و سایر موارد با توجه به نوع کابل و نوع پچکورد و پچپنل بکار میرود .

پیگتیل لویتون : با توجه به نوع آداپتور و پچپنل از پیگتیل های مختلف استفاده می شود که معمول ترین آنها پیگتیل SC و پیگتیل LC بصورت سینگل مود و مالتی مود می باشد .

متعلقات فیبر نوری لویتون و تجهیزات مسی لویتون شامل طیف وسیعی از محصولات می باشد که برای مشاهده آنها بهتر است به بخش محصولات همین سایت مراجعه فرمایید.

شرکت سامانه ارتباط وستا افتخار نمایندگی  لویتون را در ایران دارد و سالهای متمادی به پخش محصولات این برند در بازارا شبکه ایران پرداخته است .

 

پچکورد سه متری Cat6 UTP لویتون 6D460-10Y

Leviton Cat6 UTP Slimline Patch Cord 3.05m

کابل شبکه Cat6A SFTP لویتون SFTAZ-5SS

Leviton Cat6A S/FTP Cable,LSZH, 500m

کابل شبکه Cat6A UTP لویتون UTPAR-MLS مخصوص رایزر

Leviton Cat6A UTP, Riser Rated, Cable 305m

کیستون شبکه Cat6 UTP 61UJK-SW6 لویتون

Leviton Cat6 UTP Keystone Jack

پچکورد ۱ متری Cat6A FTP لویتون 6AS10-03S

Leviton Cat6A SlimLine Patch Cord 3feet (0.9m)

کابل Cat6A FTP لویتون FTPAZ-MSS

Leviton Cat6A F/UTP Cable, LSZH, 305m

پچکورد ۲ متری Cat6 UTP لویتون 6Z460-BL2

Leviton Cat6 UTP LSZH Patch Cord 2m